×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more
× im only responsible for what i say not for what you understand
×

آدرس وبلاگ من

cardinal.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/cardinal2

لیست دوستان

× Access to this person's groups list is not allowed for anybody

سیاستمان عین دیانتمان ،دیانتمان عین سیاستمان


فی الحال دربیرونیِ عمارت کلاه فرنگی اِرم هوا مطبوع الحال و مفتوح النَفَس میباشد. گلین باجی هم به عمارت النساء رفته به جهت سرکشی ، عجالتا از عذاب علیم اش در امانیم ....قلیانچی باشی را فرموده ایم از تنباکوهای حشمت الدوله که از برازجان به خدمتمان پیش کش آورده اند قلیانی چاق کند. در فکرم ازآخرین فقره نزول اجلال قبله عالم به شیراز و صدور مصوبه های دلخوشکنک و عاطل مانده  وعوام گول زَنک تا امروزچه برکاتی نصیب رعیت مادر مرده شده و چه حسناتی نصیب رجاله های بادمجان قاپ چین که این مُلک را چون قوچی از قرق گاه ِ اَبَویشان به زیر پا فکنده اند.
در یوم ماضی محمود میرزا ضلّ السلطان عریضه ای به خدمت پدرشاه مرقوم نمود که: پیش نماز فارس یکی از دعاگویان مخصوص و بی ریای وجود اقدس و مبارک است و اشهد بالله به نمک قبله عالم است . بجز اینکه در بطون مساجد و رئوس منابر دعاگویی وجود مبارک نماید ، کاری ندارد . شایسته مراحم مخصوص از جانب سنی الجوانب همايون است. استدعا دارم او را به لقب خاقان العلمايی مملكت فارس ملقّب بفرماييد.

چون خانواده ایی قديمی و دعاگوی بي ريای دولت است، استدعا از مراحم ملوكانه دارم كه عرض اين غلام را درباره ی او مقرون به اجابت بفرماييد. چون فدوی بايد به قدر امكان اسباب دعاگويی به جهت اعتدال ذات مبارك فراهم بياورد، محض مزيد دعاگويی استدعا نمود.... امرالاَعلی مُطاع.

فرمودیم نزد خودمان، ما که مطلع به احوال جاریه در حواشیمان هستیم و المنة لله مشرف به اوضاع رعیت . به خاطر مبارکمان خطور نمود بعد ار رکود بازار ارز در منوچهری و فردوسی در فقره ی مجالستهای مکرر فی ما بین حضرت پیش نماز و محمودمیرزا ضلّ السلطان در باب ورود نفت کوره از بلاد محروسه اورس ونجف اشرف و ارائه قیر و مابقی مصنوعات صناعت شده در مَکینه جات جِی و پاسارگاد و بیعِ آن به  بهای دواء النظافة بانضمام صدور جواز خروج برای از مابهتران  ومتعلقات بیت آن مقام منیع  به ثمن بخس برای حمل به شیخ نشینهای زیرِ پایمان و گاوبندیهای انجام شده میباشیم   و از سویی عده ی کثیری از ارباب قلم و مطلعان به امور که موش دوانیده بودند در احوالات جاریه حضراتِ مفت خور، به اتهام نشر کذب و برهم زدن نظم عمومی به سیاهچال روانه و تحویل سلطان باقر شده اند به جهت استنطاق . فلذا پیش دستی نمودیم و مکتوب نمودیم خدمت حضرت اشرف موید السلطنه  به جهت فریضه دینی و اصل وطن پرستی که:
                                                           بسمه تعالی
                           حضور حضرت مستطاب اشرف والا شاهزاده موید السلطنه دامت برکاته
از آنجا که عموم بندگان درگاه همایونی، همیشه خاندان اقدس را به رافت و مرحمت ملوکانه می شناخته اند لازم میدانم با کمال توقیر و احترام ، احوالی که بر ما اهالی ساکن در باغ ارم در این چند شب رفته رابه عرض مبارک برسانم.
پس از واقعه ی اسبوع ماضی و خلع یَدِ اشرار به دست توانای قدَر قدرت همایون شوکت و نظر به عفو عمومی که پدر ملت ایران، دیروز بر کافّه ی ملت، حتا متهمین نمودند، روا نمی بینم این بیست و اندی نفرکه چند شب است به دستور محمود میرزا ضلّ السلطان و به بهانه شورش ِ اشرار لعنة الله علیهم اجمعین دراَسترخانه ی باغ ارم بازداشتند اینگونه شبانه توسط سلطان باقر، سر دسته پاسبانان به سه پایه بسته شوند و کتک بی اندازه خورند به قِسمی که فریادهای دلخراش آنها خاب را از ما بگیراند  و نماز صبحمان قضا شده و از پیاده روی در بلوار ارم تا باب الورود صدا وسیما ، که تجویز حکیم الاطبا است جا بمانیم.
الغرض امروز فدوی که دلم به حال آنان سوخته بود به باقر برتافتم که تا کی تن ما را شبانه می لرزانی؟ بس است دژ خویی آقا بس است. .... از آنجایی که فدوی از مجالست و مصاحبت تعدادی از این بخت برگشتگان بی بهره نبوده ام به یقین اقرار نموده که بیگناهند اکثرشان ولله و در غوغای اخیر نقشی نداشته اند الا به قصد کین جویی حضرات من باب افشاء مکتوبات ماضی که خدمتتان  تقریر نمودیم از موضوعات بیع و شراءِ اموال این رعیتِ مفلوک توسط جنابان ضلّ السلطان و حضرت پیش نماز .
گویا باقر می خاهد دوتن از این بیگناهان را که یکی مدیر روزنامه جامعة الحّریه  شیرازاست و دیگری حاجب السلطان معتمدِ اصحاب جریده و نشر و طبع و قلم  فارس ، مُغر بیاورد که چه کسی اهانت به  ذات مقدس شاه نموده؟ این خوب، اما به این رسم وسیاق؟؟؟ اینجا که سیاه چال قصر شمیران نیست!
پشت بند این فقره، جسارت این حقیر آن بود که پس از سرکشی به این بیست و اند نفر متوجه شدم به همت بی دریغ سلطان باقر و نوازشهای او البسه ایشان جر و واجر شده، به قسمی که اندام مسطوره برخی از این بخت برگشتگان نمایان بود. دستور دادم لباس و زیر شلواری برایشان ببرند تا سِتر عورت کنند  در جهت حفظ شرعیات و حراست از سیاست  رعیت پروری ملوکانه.
امید اینکه به دستور جنابعالی و به رافت اقدسانه و پیروی از اوامر ملوکانه همایونی از امشب این شوربختان از نوازشهای شلاق میر غضب سلطان باقر در امان باشند و صبح علی الطلوع آزاد شوند یا اقل داستان به جای دیگری برده شوند.
                                                                      
                                                              شیراز هجده ام محرم الحرام  سنه یکهزار و چهارصد و سی وچهار
                                                                             خدمت گذار خاکبوس معیر الممالک  

این پدر سوخته ها به جهت قرابت و مناسبت و قلیل خیشاوندی که با ذات اقدس ملوکانه دارند گمانشان هر غلطی میتوانند بکنند و من باب مقابله با تَجَرّی مبتدعین و اشاعه کفریاتِ ملحدین که نتیجه حریّت موهومه اصحاب جریده است آب را گل آلود نموده وبه قصد صید دُر و لوء لوء قوس بروند در دل این آشفته بازار و حِمار خویش پروار نمایند . پس ما چه میشویم ؟ مگر میگذاریم.
.
.
.
فی الیوم مکتوب حضرت اقدس ملوکانه به شیراز رسید  و تُراب قدومشان به مژگان چاکران . مرقوم فرموده اند به دست خط مبارک  ذيل نامه ظلّ السلطان ، خاقان العلمايی خيلی لقب قلمبه ای است. به صدراعظم بگوييد تا چيز مناسبی پيدا شود همان امام جمعه برایشان مکفی است.
.
.
وَلله اَعلَم بِالذّاتِ الصُّدور....ما نیتمان خیر بود وَلله

         .  

دوشنبه 12 آذر 1391 - 9:58:05 AM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
نظر ها

http://cardinal.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 13 آذر 1391   4:32:25 PM

بهنام جان مرسی از حضورت داداش

http://jesi.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 13 آذر 1391   7:58:48 AM

خدمت ضل السلطان جناب داریوش خان عرض ادب دارم

فی المثل و فی الواقع این خاندان ... عمه ما رو صلوات دادند

ای تف به قبر هر ...که انتهای روده ما رو پاره کردند

چاکریم مشتی 

http://cardinal.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 13 آذر 1391   7:52:55 AM

آقا همایون ممنون از حضورتان ...والا عجز و لابه هایمان طرفی نبست قرار است به عمارت باغ دلگشا نقل مکان کنیم.

ایرج خان عزیز.در بر همان پاشنه میچرخد کماکان فقط رنگ و لعابش عوض شده.....ممنون

بانو سکوت . متاسفم از این بابت .

خانم بهانه و آقا پوریا ممنون از نظرات شما عزیزان

http://violetflower.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 12 آذر 1391   2:06:49 PM

مثل همیشه پر محتواست

سپاس داریوش خان

http://irajkhan404.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 12 آذر 1391   1:21:02 PM

درود ، ادبیات برهه ناصرالدین شاه قاجار فرهنگ و سنت شاهی قجر مقبول درگاه میباشد با یک تفاوت : قجر حکمرانان ایالت را تایید می کردند / انتصاب و بجون مردم بی پناه می انداختند تا هر چه دلشون خواست بکنند مشروط به دادن سهمی به شاه قجر ان اما حالا برعکس شده حاکم پول نفت را به منصوب میدهد تا با لفت و لیس منصوبان و تخریب اقتصاد ملی مخالفینش را سرکوب یا کنترل نمایند و دلیل دوست داشتن عصر قجر نفوذ احکام حکومتی بر حسب شرایط روز است در واقع قانون خبری نیست و قانون لباسی است بر تن عوامل روز و متغیر دوخته میشود روزی مسئولی محترم است و چند وقت دیگر نا محترمه و قانون ان را باید توجیه و به روز در اورد : حکومت یک فرد و سازمانش بیت اش به مردم بر حسب خوشایند حاکم و نه مردم سپاس پیر زنان نفرین و مردان فحاشی جانانه تنها پناه گاهاشونه و تخلیه فشار 

آخرین مطالب


جان من است او


big bang


فانتزی بُعد یازدهم


its a mans


it takesinfinity


اولین قانون جهان


soridan


fantasy


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

535606 بازدید

662 بازدید امروز

315 بازدید دیروز

3314 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2022 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem